"Enter"a basıp içeriğe geçin

HP 1102 Çıktı alınan sayfanın tümünün siyah çıkması

woman printing photos on paper while forking at home
Photo by George Milton on Pexels.com

Merhabalar, dün aşağıdaki gibi bir twit attım. Attığım twit (yoksa X mi demeliyim bilemedim) aslında çıktı aldığımda tüm A4 kağıdın soldaki resimdeki gibi siyah çıkması ile ilgiliydi. O problemi çözmek için bu kadar sökmeye gerek yokmuş aslında benimki de macera işte yazıcıyı komple söküm hava tuttum ve nemli bir bezle de temizlemiş oldum.

Çözüme gelecek olursak eğer aşağıdaki resimde kırmızı halka içine aldığım switch’in takılı kalmasıydı. İnce bir tornavida yardımı ile takıldığı yerden kurtarıp denedim. Şimdi canavar gibi çalışıyor. 

Not: Dolum yada Muadil toner kullanıyorsanız eğer bu gibi durumlar bazen tonerden de kaynaklanıyor. Bahsettiğim switch te bir problem yoksa düzgün çalışıyorsa eğer birde toner değiştirerek bu problemi çözmeyi deneyebilirsiniz.

Hoşça Kalın..


Kaynaklar

Bende yazıcının içini temizlemek istiyorum ama nasıl sökeceğimi bilmiyorum diyorsanız. Alttaki videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Hangi switch yazdığından bir şey anlamadım. Bana vidyolu anlat diyorsanız. Alttaki videoya switch’in nasıl çıkarıldığını görebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.