"Enter"a basıp içeriğe geçin

‘Laptopu çaldırdık’ diye üzülmeyin

Ericsson ve Intel, dizüstü bilgisayarların çalınması veya kaybolması halinde cihazı uzaktan kilitlemeyi mümkün hale getirebilen yeni bir teknoloji geliştirdi.

Ericsson ve Intel, dizüstü bilgisayarların çalınması veya kaybolması halinde cihazı uzaktan kilitlemeyi mümkün hale getirebilen yeni bir teknoloji için anlaştığını duyurdu.

Ericsson’dan yapılan açıklamaya göre, mobil genişbant modülleri ile “Intel® Anti-Theft” PC koruma teknolojisi, mobil genişbant kullanıcıları için önemli bir güvenlik çözümü sunuyor ve bu teknoloji ile bilgisayardaki değerli bilgilere başka kişilerin ulaşması da engelleniyor. Ericsson ile Intel arasındaki işbirliği çözümünde, hırsızlık yönetimi servisi SMS ile dizüstü bilgisayarın içindeki mobil genişbant modülüne bir mesaj gönderiyor. Mesaj, Intel’in Intel’s Anti-Theft özelliğine ulaşarak bilgisayarı tamamen kilitlemek ya da kullanılmaz hale getirmek gibi uygun bir işlemi gerçekleştiriyor. Bilgisayar, sahibine ulaşması durumunda veriyi tekrar kullanılabilir hale getiren ikinci bir mesaj da gönderilebiliyor.

Hürriyet

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın