"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sende günlük tut…

Her insan bir günlük tutmalı, yazmalı bence.. Ben yeni başladım, bu işin başındayım yani
acemiyim daha ama şimdi şimdi farkına varıyorum artık değerinin, önceleri çok saçma geliyordu bana! Ahh günlük mü kız işi o, erkek dediğin günlük tutumaz derdim hep ama şimdi şimdi anlıyorum değerini.

Çok faydası vardır saymakla bitmez hep yanındadır senin, herzaman o dinler sen anlatırsın. Kalemini yapraklarının üzerinde gezdirmen yeterli o yapacağını çoktan bilir.
Onu almaya gittin mi direk göze çarpar, en süslü raftadır o ve seninle tanışacağı zamanı bekler.
İlk eline aldınmı sayfalarını içine bakarsın, birşeyler beklersin ondan fakat ona bir şey vermeden alamayacağını sonra öğrenirsin. Herşeyi anlatırsın ona utanmadan sıkılmadan anlatırsın sırdaşın olur senin. Sen istemediğin sürece senden başkasına hiç bir şey anlatmaz. Korursun onu elinden geldiğince. Sen ne istersen anlatırsın aşk, sevgi, hüzün, sitem, korku v.s. hiç bir anlattığına saçma diye dinlememezlik etmez. Hatırlatıcıdır her zaman senin anlattığın herşeyi bilir kelimesi kelimsine hiç unutmaz istediğin zaman bu sefer o sana anlatır ve sen dinlersin. Hayatın için en büyük kanıttır aslında senin için yapılan ve senin yaptığın iyilikleri ve fedakarlıkları unutmazsın böylece.

Ve o anlatmaya başladı mı geçmişe dönük bir film oynama başlar kafanda. Onunla gülmeye ve ağlamaya başlarsın. İşte benim için böyle birşey günlük tutmak, herkes için farklıdır tabiki ve hala saçma gelenlerde olabilir. Ama birgün sizede benim gibi farkına varacaksınız öneminin.

Ehliman Şen
16.12.2009 Çarşamba
01:24

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın