"Enter"a basıp içeriğe geçin

GoodReads Nedir?

GoodReads

Bir önceki yazımda size zinciri kırma hedeflerimden bahsetmiştim.

Bunlardan ilki olan kitap okuma hedefimdi ve okuduklarımın takibi için bir site kullanıyorum belki bir çoğunuz biliyorsunuzdur ama mutlaka bilmeyenleriniz de vardır.

Bu sefer size bu siteyi anlatarak başınızı şişirmek istiyorum

Site https://www.goodreads.com Şu anlık sadece tek bir kusuru varsa da  türkçe dil desteği olmaması herhalde site basit olduğundan dolayı kullanmakta sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

Kitap Rafları

Üye olduğunuzda hesabınız da raf olarak All (Hepsi) Read(Okudum), currently-read (Okuyorum), Want to read(Okuyacağım) olarak üç raf ile karşılaşıyorsunuz. Tabi ki istediğiniz kadar Add Shelf butonunda raf oluşturabilirsiniz.

Okumak istediğin kitapları arama kısmından arayıp istediğiniz raflara koyabiliyorsunuz. Okuduğunuz kitaplar ile ilgili geldiğiniz sayfayı edit review kısmından ekleyebilir o kısıma kadar olan görüşlerinizi paylaşabilir gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Raflarınızda bulunan okuduğunuz ve okumak istediğiniz kitaplara göre size kitap önerilerinde bulunuyor.

Goodreads.com üzerinde üyeliği bulunan arkadaşlarınızı, arkadaş olarak ekleyebilir raflarına ekledikleri kitaplar konusunda mail ile bildirim alabilir. Goodreads Anasayfa da okudukları kitapları, hangi sayfaya kadar geldiklerini ve hangi kitapları okumak istediklerini takip edebilir ve bunları beğenebilirsiniz.

Her sene ve sene başında düzenlenen Reading Challenge sayesinde sizde o sene içinde okuyacağınız kitap sayısını girip bir birinize meydan okuyup, arkadaşlarınız ne durumda olduğunu hangi sayfa kaçıncı kitapta olduğunu takip edebilirsiniz. Ben 15 kitap belirledim 2018 yılı için bakalım hedefimi tutturabilecekliyim.

Cep telefonu uygulaması Google Play, iTunes

WordPress altyapısını kullanan bir blogunuz varsa eğer bu WordPress eklentisini kullanarak benim blogum da da sol tarafta bulunan gibi bir widget ekleyebilir yada kendi sitelerinde bulunan widgeti iframe olarak başka mecralarda kullanabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.