"Enter"a basıp içeriğe geçin

Özlem ve Hayaller

Özledim.
Yatağımı, yorganımı, yastığımı evimin kokusunu özledim.
Anamın, Babamın sıcacık tenini özledim.
Arkadaşlarımı, dostlarımı, abilerimi, teyzelerimi, ablalarımı özledim.
Özledim ya! Özledim.

Yazıya kısa bir şiirimsi olarak başladım ne kadar olduysa tabi.
Ama bu kadar değil herşey, hepsi bu kadar değil…
Yazmaya ne benim defterim, kalemimin mürekkebi, ne de  sizin okuma sabrınız yeter. O kadar çok ki!
Sadece anlatılınca saatlerce dinlenecek türden..
İnsan elinde olmayanı, yanında olmayanı daha bir özlüyor. Ama burada ne var ki yanında, elinde hiç bir şey sadece hayaller.
Onlarla yatıp onlarla kalkıyorsun kimi zaman hayal kurmaya bile zamanın olmuyor. O zamanda imdadına bir sigara yetişiyor ve film kaldığı yerden tekrar başlıyor.
Her bir nefes seni başka yerlere götürüyor. Biliyorum zararlı ama burada en yakın dostun sırdaşın o oluyor. Yangın merdiveninde, merdiven aralarında hep o var yanında.
Haa bir de bu defterin anlatacaklarını buraya yazıyorum ona vesile oluyor sana. Bu arada felaket bir rüzgar ve yağmur var bu gece önümdeki camdan bir bir süzülüyor damlacıklar onları seyrederek nöbet zamanımı doldurmaya çalışıyorum. Nöbette öyle böyle bir nöbet değil hani bilenler iyi bilir 3-5 uykunun en tatlı yerinde uyandırılırsın ve koğuşun kalkmasına bir saat kala geri gelirsin. Yatmak ile yatmamak arasında gider gelirsin.
Neyse biz ne diyorduk özlem ve hayal diyorduk. Hayal etmek güzel de çünkü hayallerde filmin yönetmeni sensin istediğin gibi tasarla ve play düğmesine bas olmadı geri sar ve tekrar oynat. Ama özlem öyle değil. O çok başka bir duygu yaşanmışlıklar üzerine onda geri sarıp, ileri oynatmak durdurup başlamak gibi lüksün yok. Sadece yaşanmışlıkları düşünebilirsin. Tek elinde olan bu, üzülürsün bazen gözünden yaşlar süzülür. Gülersin bazen kimsenin göremeyeceği şekillerde. Her zaman aklındadır ve hiç bir yere gitmez. Beklenen günün gelmesini ve kavuşma umuduyla yanıp tutuşursun herşeyi düşünürsün ve her hayali, her özlemin kafandaki kavuşma günü filmi ile son bulur. Gündüzlerin özlemi, geceleri ise hayalli bir gün yaşarsın kimi zaman bazen tam başlarsın yatmadan önce hayal kurmaya çok yorulmuşsundur. Hayallerin başında daha kayar gidersin. Ama unutmazsın her sabah kalktığında aklına gelir nerede kaldığın. Özlemin kavuşma filmi ile bittiği gibi hayallerinde kavuşma gününden sonra yapacağın en kesin hayalin ile son bulur.

Yani senin belirlediğin son nokta ile.

Herkes’e az özlemsiz, çok hayalli günler geçirmesi dileğiyle…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın